KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16229063
*
nr 1622 9063
Arne Tegelman
(1907-1981), Sverige
Oljemålning, Signerad, segelbåt på hav. Olja på duk, 63x75 cm, yttermått inklusive ram: 74x87 cm
Arne Tegelman, svensk bildkonstnär född 1907, död 1981.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 maj 2024
kl 20:43:03
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/5 22:10:04
1
500 kr
27/5 18:00:36
2
Vinnande bud
- Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål
HÄMTA SJÄLV
Stockholm 0 kr
Malmö 1.000 kr
Göteborg 1.000 kr
Helsingfors 1.000 kr
Logga in för att se fler leveransalternativ
Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: arne tegelman olja olja på duk oljemålning oljemålningar segelbåt på hav svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:44
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:53
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:11
-
3400 Oljemålning
Anna Sjödahl. Signerad, daterad a tergo, 91-92. Ol..//
Aktuellt bud: 2.000 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:59
-
2034 Oljemålning
Astrid Munthe de Wolfe (f. 1926), Sverige. Interiö..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:11
*
Arne Tegelman
Arne Tegelman, svensk bildkonstnär född 1907, död 1981.
nr 1622 9063
Arne Tegelman
(1907-1981), Sverige
Oljemålning, Signerad, segelbåt på hav. Olja på duk, 63x75 cm, yttermått inklusive ram: 74x87 cm
Arne Tegelman, svensk bildkonstnär född 1907, död 1981.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 27 maj 2024 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
22/5 22:10:04 | 1 | 500 kr |
27/5 18:00:36 | 2 | Vinnande bud |
- Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål
HÄMTA SJÄLV
Stockholm 0 kr
Malmö 1.000 kr
Göteborg 1.000 kr
Helsingfors 1.000 kr
Logga in för att se fler leveransalternativ
Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
HÄMTA SJÄLV
Stockholm 0 kr
Malmö 1.000 kr
Göteborg 1.000 kr
Helsingfors 1.000 kr
Logga in för att se fler leveransalternativ
Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: arne tegelman olja olja på duk oljemålning oljemålningar segelbåt på hav svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:44 -
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:53 -
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:11 -
3400 Oljemålning
Anna Sjödahl. Signerad, daterad a tergo, 91-92. Ol..//
Aktuellt bud: 2.000 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:59 -
2034 Oljemålning
Astrid Munthe de Wolfe (f. 1926), Sverige. Interiö..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:11